pondělí 14. října 2013

Střih na dětské kalhoty

 Nepochybuju, že máte děti. Každý, kdo mě čte je má. Pro ostatní jsem nudná. A kdo mě čte, a má děti, tak na ně většinou i šije. Protože jsem ho přemluvila k nákupu látek. A když už jsou látky doma, co s nima, že. A tak se šije. Tu povlečení, tu obal na polštář, tu kabelka, tu panenka. Jenže když vás přemluvím k nákupu softshellu, nakonec vám stejně nezbude, než ty gatě ušít.
 Už jste to zkoušely? Projely jsem všechny blogy v cizině, několikero večerů lámaly hlavy, kamarádky a v zoufalství i panáky? A nakonec z toho stejně nejlíp vyšla rada "vem ňáký tepláky a vobkresli je, ne?". A "vono" to pak nefunguje, ha. A tak jsem se konečně uschopnila a přináším vám konstrukci střihu dětských kalhot. Tak si kalhoty uděláte doma přesně na to vaše robě. A klidně i na to druhé, o pár let starší. A už žádné tepláky (hrozí totiž dva extrémy - buď se obkreslování tepláků nepovede a můžete to vyhodit, nebo se to povede a vy chcete ještě jedny - a nemáte střih. A tak zase obkreslujete a tentokrát už se to třeba nepovede....nebo se to povede. No chápete, ne?).
 Tak se hezky usaďte, nalijte si skleničku, vezměte si papír, tužku a pravítko a pojďte se do toho pustit ;) Na první pokus doporučuji dělat střih na A4 v měřítku 1:5 (každou míru si vydělíte pěti ;)), ať pořád nemusíte lítat od počítače ke střihu na podlaze. Možná vás to na poprvé vyděsí, tolik složitých bodů, šmarjá! Ale nebojte, je to jen tím, jak je návod dopodrobna rozepsaný, aby byl skutečně srozumitelný pro každého. Poprvé jsem se mořila s PowerPointovou prezentací, ale myslím, že to za to stálo, a že výsledek je o moc lepší, než můj původní plán (nakreslit asi milion obrázků a pak je naskenovat :D).
Jo a ještě asi ty kahloty, což? Tak tady jsou:
 A proč má Matylda kalhoty takové pokrčené? Protože všechno šiju o pěkných pár cm delší. Tohle je zrovna období, kdy děti téměř nerostou do šířky, ale vytahují se do výšky. A tak doufám, že jí budou i za rok ;)
 Do pasu dávám jako obvykle patent, tentokrát jsem ho dala, aniž bych kalhoty seshora snížila. Na obrázku je vidět, že by klidně snesly snížit o dva, tři cm, před všitím nápletu. Patent dávám cca 15 cm široký, netáhne jí na záda. Stříhám ho o třetinu kratší, než je obvod místa, kde bude, pak totiž krásně drží i bez gumy ;)
 Tak a je hotovo. Kdyby to snad pořád někomu nešlo, můžu dát ještě technologický postup šití. Chystám se totiž na kalhoty pro Bětušku ;)

 Budu vděčná za vaše připomínky.

 Jo ahá, návod si můžete stáhnou TADY.

Krásný večer,

Martina


38 komentářů:

 1. No tak já jsem rozhodně ještě pro pár fotek a technologický postup. Kolik toho matroše mám koupit. Co nejdřív sešít. Kdy prošít ty švy na plocho a tak :-) Díkec.

  OdpovědětVymazat
 2. Tak já jen odbavím hromadku a vrhnu se na to. Tak konec příštího týdne, počítám ;)

  OdpovědětVymazat
 3. pokud mohu poprosit, tak něco kolem kapes- jak nízko pod pasem, jak hluboké ( nejlépe i střih ) :-)
  Děkuji

  OdpovědětVymazat
 4. Dlouho jsem hledala, střih na kalhoty až jsem našla zde. Povedlo napoprvé a naší malé to moc sluší. Díky

  OdpovědětVymazat
 5. :( Odkaz na návod mi nefunguje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se, přecházela jsem na novou doménu s eshopem a zapomněla jsem dohrát soubory. Už by to mělo být v pořádku ;)

   Vymazat
 6. S dětmi je sranda. Ale sranda není při výběru oblečení. Když totiž musíte s dětmi chodit po obchodech, jste nejen unavení, ale někdy byste dětem nejradši jednu flákli, no není to tak? Když tam pobíhají, provokují. Tyhle problémy už naštěstí s online tržištěm s oblečením řešit onlinesekac.cz nemusím.

  OdpovědětVymazat