Nošení v šátku

 Nabízím své služby jako individuální i skupinový lektor vázání šátků. V případě zájmu mě nevááhejte kontaktovat na emailu koucka@postaramese.cz


Naši dvouletou dceru jsme téměř výhradně nosili v šátku. A i dnes, když jdeme na jakýkoliv výlet, nesmí šátek chybět, prostě pro jistotu.
 Ráda bych proto nabídla všem zájemcům své kurzy nošení, které v tuto chvíli probíhají na dvou místech v Praze:
 V obou případech se jedná o malé skupinky (max do pěti osob), kterým věnuji velkou individuální péči. Společně probereme nejen praxi, ale i pěkný kousek teorie. Popovídáme si o historii nošení a o přístupu k nošení v současné době, dozvíte se o výhodách nošení, nejen z hlediska mobility ale i z hlediska psychické pohody dítěte a rodiče. Probereme typy šátků, jejich vazby, příměsy i tloušťky a délky. Dozvíte se, jak se o šátky starat a jak oblékat sebe, i své miminko. Povíme si něco málo o manipulaci s miminkem, která je užitečná nejen při vázání šátků.
 Praktická část kurzu se věnuje předvedení, vysvětlení a nácviku úvazů. Vždy jsou k dispozici manipulačí panenky, na kterých je možné vyzkoušet své "poprvé" pokud je rodič nervóznější, nebo pokud je miminko teprve na cestě.

Kurzy jsou vždy maximálně přizpůsobené skladbě účastníků, jejich zkušenostem a vědomostem.
Typy kurzů:
  • Začátečníci I - těhotné, novorozenci a mladší kojenci, probírané úvazy: kolébka ve dvojitém kříži, kříž s kapsou uvnitř
  • Začátečníci II - starší kojenci (cca od 5-tého měsíce), probírané úvazy: kříž s kapsou uvnitř, dvojitý kříž, úvazy na bok
  • Pokročilí - zkušenosti s nošením vyžadovány, probírané úvazy záleží na účastnících, jedná se většinou o méně používané úvazy
  • Vázání na záda - zkušenosti s nošením vyžadovány, probírané úvazy: batoh, dvojitý hammock

 Tyto skupinové kurzy není problém uspořádat ve vašem mateřském centru či kdekoliv jinde, kde bude zájem. Neváhejte se na mě obrátit.

Pokud je vám příjemnější pohodlí domova, jsem Vám k dispozici. Individuální kurzy vedu stejně dlouho, jako kurzy skupinové, tedy dva roky a za tu dobu mám za sebou velkou řádku spokojených nosících zákazníků. Kurz může proběhnout u Vás nebo u mě doma, případně je k dispozici oddělený prostor krámku Dítě v šátku ne Letné, kde je nejen zajištěn veškerý komfort, ale ještě si můžete prohlédnout různé druhy nových šátků, včetně limitovaných edicí firmy Didymos.
 Individuální kurz stojí 300 Kč/hod a délka jeho trvání je závislá na množství probíraných věcí. Nejméně většinou dvě hodiny.