Manipulace s dětmi

  Manipulace s novorozenci, kojenci i batolaty podle paní Kiedroňové v sobě zahrnuje nejen správné zvedání a držení dítěte, ale i různé motivační cvičení v souladu s psychomotorickým vývojem dítěte. Vývoj dítěte od narození do jednoho roku je nesmírně náročný, vždyť za pouhý rok se dítě musí naučit ovládat své tělo tak dokonale, aby se postavilo v prostoru a udělalo první krůčky. K tomu je potřebná souhra všech svalů na těle, při jejichž správném zapojení zvládne dítě vzpřímení a následnou chůzi co nejlépe. Tento základ je stavebním kamenem jeho dalšího motorického vývoje a pokud se někde v průběhu prvního roku dítě nenaučí správně své svaly zapojovat, může to později vést například až k problémům s páteří.
 Vše začíná od správné manipulace s novorozencem, už pouze tím, jak dítě zvedáme z podložky, chováme, konejšíme, určujeme jeho budoucí vývoj a upevňujeme správné či špatné návyky.

Nabízím intenzivní skupinové kurzy manipulace s dětmi, kde se naučíte jak správně děťátko uchopit, jak jej zvedat a přenášet, jak jej motivovat, jak zacházet s dítětem hypertonickým či hypotonickým a mnohé další. Probereme si polohy určené ke hrám i odpočinku, popovídáme si o denním režimu, o rituálech, o potřebách dětí. Nastíníme si psychomotorický vývoj do jednoho roku věku a dozvíte se, jak motivovat dítě, aby ve svém vývoji pokračovalo co nejoptimálněji.

Individuální kurz manipulace s dětmi se odehrává v pohodlí vašeho domova, kde svůj čas budu věnovat jen a pouze vám a budu ho pro vás mít neomezené množství. Náplň kurzu se odvíjí dle potřeb konkrétní rodiny, vždy si však ukážeme, případně zopakujeme správnou techniku manipulace s dětmi a dále i motivační techniky. Probereme cokoliv vás trápí a pokusíme se pro vás najít to nejlepší možné řešení.

Skupinový kurz manipulace s novorozenci, kojenci či batolaty:
Doba trvání: 5 hodin
Cena: 1700,- (zahrnuje 2 dospělé + jedno dítě)
Maximální účast: 5 párů
Lokalita: různá, sledujte výpis kurzů

Individuální kurz manipulace s novorozenci, kojenci či batolaty:
Doba trvání: dle potřeby
Cena: 450 Kč/hod
Lokalita: u vás doma, případně u mě doma

Pro podrobnější informace mě neváhejte kontaktovat na emailu, nebo na telefonním čísle 733 723 924.

Těším se na vás,

Martina Koucká